Tır Kamyon Brandası

 • Tır Kamyon Brandası

  Tırlar için üretilmiş olan brandalar çok sağlam ve kaliteli olmak zorundadır. Yumuşak bir doku bulundurmaması ile birlikte brandanın iç kısmında mutlaka çelikten bir iskelet bulunmak zorundadır. Tırın dorsesi içerisine yerleştirilen eşyaların yoldaki herhangi bir sarsıntı nedeniyle brandayı yırtarak dışarı fırlama ihtimaline karşılık böyle bir sistem brandacılık sektörü üzerinde geliştirilmiştir.

  Tırların dorsesi için yapılan çelik ve demir kafesler öncelikle tırın üzerine yerleştirilir. Bu kafesler yüksek kaliteli materyallerden imal edilir ve herhangi bir eşyanın çarpmasıyla kırılmayacak kadar kuvvetli olur. Bu aşamadan sonra tırın kafesi üzerine birkaç kat kumaştan oluşan özel brandalar yerleştirilir.

  Bu brandalar çelik kafes ile birleştirilerek bıçakla kesilmelere karşı dayanıklı olacak şekilde tırın üzerine örtülür. Dışarıdan hırsızlık faaliyetleri için gelecek olan herhangi bir darbeye karşı kesilmesi ve yırtılması zor olan brandalar bu noktada tercih edilir.

  Kamyon brandaları ise genellikle şehir içinde kullanılan faaliyetler için geçerlidir. Eğer bir kamyon sahibiyseniz ve şehir içinde nakliyat yaparak para kazanıyorsanız kamyonunuzun kasasını branda ile kapatmanın size faydaları oldukça büyük olacaktır.

  Öncelikle kamyon brandaları tırlarınkine benzer bir şekilde demir ve çelik kafes üzerine oturtulur. Bunun sebebi tırlarda olduğu gibi şehir içinin çukurlu ve tümsekli yollarında kasa içerisinde sallanacak olan ürünün brandayı yırtarak dışarı çıkmasını engellemektir. Daha sonrasında kafes üzerine yerleştirilen branda ile işlem tamamlanmış olur. Bu brandaların tamamı soğuk ve sıcaktan etkilenmemek üzere üretilmiştir.